کتابخانه
 
 
کتابخانه فرهنگسرای نیاوران از سال 1357 همزمان با افتتاح این مرکز شروع به کار کرده است و به عنوان اولین کتابخانه تخصصی هنر می توان از آن نام برد. این کتابخانه از همان بدو تاسیس دارای منابع بسیار غنی در حوزه هنر و شرق شناسی بوده است. و همه ساله در بخشهای مختلف هنر منابع ارزنده ای به آن افزوده گردیده است.
مخاطبین این کتابخانه دانشجویان رشته های هنری، اساتید و هنرمندان، پژوهشگران هنر و برخی از کارشناسان وزارت ارشاد اسلامی می باشند. منابع گردآوری شده در شاخه های مختلف هنر از جمله هنرهای تجسمی، نقاشی، خطاطی، عکاسی، گرافیک، سینما، تئاتر، صنایع دستی، معماری، موسیقی و  شماری کتابهای تاریخ هنر و ادبیات، نشریات صحافی شده هنر، دایره المعارف ها، واژه نامه های هنری، آلبوم های نقاشان و هنرمندان بزرگ جهان در دو بخش فارسی و لاتین در این کتابخانه نگاهداری شده و مورد استفاده علاقمندان قرار می گیرد.
نحوه عضویت در این مجموعه فقط شامل رشته های مختلف هنری است که به دو صورت آزاد و دانشجویی پذیرفته می شود. مدت عضویت به صورت شش ماهه و یکساله است همچنین حق عضویت برای شش ماهه 50000 ریال و یکساله 100000 ریال می باشد.
لازم به ذکر است عضویت برای دانشجویان با معرفی نامه از دانشگاه مربوطه شامل تخفیف 50%  می باشد. 
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد