اخبار

کنسرت گروه موسیقی "داتام "در نیاوران

کنسرت گروه موسیقی "داتام "در نیاوران
گروه موسیقی داتام روزهای 25و 26 فروردین از ساعت 21در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران این گروه به سرپرستی آنارام زهرایی وخوانندگی امیر رفعتی و ،١1قطعه را برای علاقمندان اجرا خواهد کرد.

سرپرست این گروه با بیان اینکه این کنسرت در دوبخش اجرا خواهد شد، گفت: گروه داتام در بخش اول به اجرای موسیقی اصیل ایرانی دردستگاه نوا و شور،تصنیف هایی چون  شنیدارعشق، حال دل، آتش جاودان و عشق شیرین می پردازد.

زهرایی درادامه افزود:دربخش دوم این اجرا قطعات موسیقی نواحی کردستان و لرستان در دستگاه شور ،ماهور و سه گاه ،تصنیف هایی چون شو چرای ، سازسحری ،یاری نازنین و دسمه بیر،برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

سرپرست گروه داتام با بیان اینکه دراین اجرا سعی شده با تنظیمات جدید کار متفاوتی ارائه شود گفت هدف گروه دراین اجرا نشان دادن موجی نو درموسیقی سنتی و تحولی درموسیقی نواحی لرستان و کردستان به بیننده است

زهرایی که علاوه برآهنگسازی وتنظیم، بعضی از اشعار این اجرا را سروده است، اظهار داشت:در بخش موسیقی اصیل قطعاتی برای ساز سُرنا تنظیم شده است. از سازهای کوبه ای نیز دراین بخش استفاده شده که معمولا "درموسیقی اصیل ایرانی کمتر حضوراین دو ساز را می بینیم.

وی درادامه افزود: گروه داتام به مدت دوسال است که تشکیل شده و اکثر اعضاءگروه از هنرمندان جوان کشور  می باشند.

گفتنی است دراین اجرانوازندگی سنتور را علیرضا بشردوست ،کمانچه  مهرداد مسعودی ،قانون سحر میرهاشمی ،سُرنا وبالابان کیهان نژاد،قیچک آلتو مهناز کاشانی و عود تینا لاجوردیان به عهده دارند.

علاقمندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۲۲
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید