اخبار

اختتامیه اولین نمایشگاه ملی مد و مانتو

اختتامیه اولین نمایشگاه ملی مد و مانتو
آئین اختتامیه اولین نمایشگاه ملی مد و مانتو با سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه ملی مد و مانتو گفت: بحث پوشاک یکی از تمایزهای فرهنگی بین ملت ها و قومیت های مختلف است و از لباس به عنوان یکی از نعمات الهی در قرآن یادشده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: بحث ساماندهی مد و لباس تنها وظیفه وزارت ارشاد نیست و برای موفقیت این طرح، که تاکنون مغفول بوده به همت همه دستگاه ها و وزارت خانه ها ذی ربط نیاز است. همچنین این کار بدون همکاری بخش خصوصی محقق نمی شود. وزارت ارشاد تمام تلاش خود را دارد تا حلقه های مختلف پوشاک را به هم مرتبط کند و بستری مناسب برای پیوند طراحان، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان فراهم کند.
 
وزیرارشاد گفت: این نمایشگاه اولین گام بوده و مسلما بهترین نیست و تمام سعی خود را داریم تا در نمایشگاه فجر این نقیصه را برطرف کنیم.
حسینی خاطرنشان کرد: آخرین مصوبه کارگروه ساماندهی مد ولباس ایجاد کارگروه های استانی در هر یک از ادارات کل ارشاد استان هاست تا متناسب با فرهنگ بومی هراستان نسبت به ساماندهی لباس و مانتو اقدام
کنند.
پوشش بانوان مسئله ای اجتماعی و وجه تمایز جامعه اسلامی است

در این مراسم همچنین حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد سخنرانی کرد و گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی که بیشترین توجه را در دنیای اسلام به خود جلب کرده است باید پوششی متفاوت داشته باشد به خصوص پوشش بانوان ما را از دیگران متمایز می کند. پوشش دیگر بحثی فردی نیست بلکه مسئله ای اجتماعی است و نیازمند نگاهی جامع است.
شاه آبادی تاکید کرد: بیگانگان برنامه ریزی جامعی در این زمینه انجام داده اند و اولین راهی که می توانند با استفاده از آن فرهنگ اسلامی را مورد تهاجم قرار دهند پوشش است.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: تاکنون همه برخوردها سلبی بوده است و با ساماندهی مد و لباس قصد داریم به حرکت های ایجابی روی آوریم

مانتو برندی ایرانی است

عیسی کشاورز دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه ملی مد و مانتو خاطرنشان کرد: همان گونه که فرش ایرانی در دنیا شناخته شده است باید لباس و پوشاک ایرانی- اسلامی نیز در دنیا مطرح شود. او گفت:هم اکنون مانتو به نوعی یک برند است و زنان مسلمان در دنیا از بعد از انقلاب از این پوشش ایرانی استفاده می کنند.
کشاورز گفت: در اولین نمایشگاه سعی کردیم تنوع و سلیقه افراد مختلف را درنظر بگیرم. اولین نمایشگاه کاستی هایی داشت اما سعی می کنیم با استمرار این حرکت نقص ها را برطرف کنیم. او تاکید کرد: برگزاری این نمایشگاه تلاشی برای تعامل بین طراحان و تولیدکنندگان بود.

رونمایی از ژورنال مانتو

در این مراسم همچنین  از ‍ژورنال مانتو رونمایی شد. مدل هایی این ژورنال آثار برتر اولین نمایشگاه  ملی مد و مانتواست.

"چکاوک" انتخاب شایسته بازدیدکنندگان

 در پایان این مراسم مدل چکاوک  اثرتولیدی اسکان توسط بازدیدکنندگان از نمایشگاه به عنوان انتخاب شایسته مردمی برگزیده شد. همچنین مدل های برتر مانتو در بخش مجلسی،عمومی،اداری و چرم همین طورمانتو های تولیدی معرفی شدند.
در بخش مانتوهای مجلسی مقام اول مدل آتنا اثر سهیل عباسی،مقام دوم مدل زیگورات اثر مهلا زمانی ومقام سوم مدل پروانه دوخت اثر شرکت آفاق اورانوس شرق به عنوان برندگان انتخاب شدند.
در بخش مانتوی عمومی مدل برگ اثر ترنج فلاحتی مقام اول، مدل بنفش اثر فرامز فرمانی مقام دوم و مدل زمرد اثر مینو پدرام مقام سوم را کسب کردند.
در بخش مانتوی اداری مدل ازار اثر وجیه محدثی برنده شد. در بخش مانتوی چرم نیز مدل لیلیوم اثر زهره عظیمی مقام اول را کسب کرد و مدل کمرطرح دار اثر شرکت چرم پارس مقام دوم را به دست اورد.
در بخش تولیدی ها مدل چرمینه از تولیدی پیام ، مدل کوک دوزی از تولیدی سوگل ، مدل پالتو یقه گلچین از تولیدی بقایی،مدل سوئیت گلدوزی از تولیدی گلبرگ و مدل عروسک از تولیدی نسترن به ترتیب مقام های اول تا پنجم را به دست آوردند.
 

۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۶:۴۸
نظرات بینندگان
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد