اخبار

کنسرت گروه موسیقی گیل اوخان

کنسرت گروه موسیقی گیل اوخان
گروه موسیقی گیل اوخان به سرپرستی و خوانندگی کیانوش علیپور اول اردیبهشت ماه ساعت 21 درسالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می پردازد.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران  گروه گیل اوخان با اجرای14 قطعه برای علاقمندان برروی صحنه خواهد رفت .

کیانوش علیپور سرپرست این گروه با بیان اینکه دراین اجرا ازقطعاتی فولکلور ومحلی ازشرق ،غرب و بخش های مرکزی گیلان استفاده شود عنوان داشت : مردم استان گیلان مردمانی هنرمند  و دارای فرهنگی غنی می باشند . موسیقی های محلی و فولکلور این استان برگرفته از آیین،حماسه ، سنت ها و آداب  زندگی  مردمان گیل می باشد

خوانند ه گروه گیل اوخان  درادامه افزود: قطعات موسیقی چاووشی که درتمامی روستاهای گیلان مورد توجه است .جزء موسیقی مذهبی این استان  است و وقتی فردی برای سفر زیارتی می رود خوانده می شود .همچنین قطعه هندوانه نیز بیان گرزحمت ها، غمها و شادی در کسب وکاررا نشان می دهد .

علیپورکه آواز را نزد فریدون پور رضا و هنگامه اخوان فراگرفته است ،درپایان با بیان اینکه ، گروه گیل اوخان 25 سال سابقه فعالیت هنری دارد گفت : این گروه اجراهایی در داخل و خارج از کشور  هم  چون آلمان ،امارات و ونزوئلا داشته است و  مورد استقبال اصحاب فرهنگ و هنر قرار گرفته است  .

قابل ذکر است علاقمندان برای تهیه بلیط می توانند ازطریق سایت ایران کنسرت اقدام نمایند .

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید