اخبار

سومین کنسرت آوای صحرا در نیاوران

سومین کنسرت آوای صحرا در نیاوران
گروه موسیقی آوای صحرا به سرپرستی الهام کریمی (ویژه بانوان) با هدف اشاعه موسیقی اصیل ایرانی و محلی خراسانی 30 و 31 اردیبهشت ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران ،  گروه موسیقی آوای صحرا فعالیت های هنری خود را از شهریور سال 94 با برگزاری  نخستین کنسرت در فرهنگسرای نیاوران آغاز کرد.

الهام کریمی سرپرست این گروه در خصوص توجه ویژه این گروه به موسیقی محلی خراسانی اظهار داشت:موسیقی خراسانی روایت گر تاریخ سرزمینی است که مهد تمدن و فرهنگ و دانش بوده است . از این رو تمام تلاشمان را می کنیم تا بتوانیم  با تحقیق و پژوهش بر روی موسیقی این سرزمین پهناور قطعات کمتر شنیده شده ای را برای مخاطبان علاقمند به موسیقی اصیل و محلی ایرانی اجرا کنیم.

در بخش اول این کنسرت قطعاتی همچون آوای تنهایی ، افسانه ، بگذر از کوی ما ، دامن کشان و ...  در دستگاه همایون آواز بیات اصفهان و در بخش دوم چو مرغ شب ، نگارینا ، یار می گوید الله ، زلفای یارم و چند قطعه محلی دیگر به سمع و نظر حاضرین در سالن خواهد رسید .

این برنامه  سومین کنسرت این گروه به تهیه کنندگی مهندس علی رضا افتخاری در هشت ماه اخیر می باشد .  

نوازندگان گروه موسیقی اوای صحرا عبارتند از:نازنین پدر ثانی:تمبک ، پدیده احرار نژاد:تار ، آوا ایوبی:تارباس ، شیما بلوکی فر: کمانچه  و مژگان ابوالفتحی:دف

گفتنی است کنسرت گروه موسیقی آوای صحرا پنج شنبه و جمعه 30 و 31 اردیبهشت ماه ساعت 16 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود  . علاقمندان جهت تهیه بلیط این کنسرت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه نمایند.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید