اخبار

نخستین اجرای گروه موسیقی" نازار" در نیاوران

نخستین اجرای گروه موسیقی" نازار" در نیاوران
نخستین کنسرت گروه موسیقی "نازار" ویژه بانوان ، دوشنبه 4 مرداد ماه ساعت ٢١ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران گروه موسیقی "نازار" در دی ماه سال ١٣٩۴ به سرپرستی یلدا عباسی ،درحوزه موسیقی مقامی، فولکلوریک و کرمانجی خراسان به ثبت رسید و فعالیت خود را آغاز نمود.

یلد ا عباسی سرپرست گروه در این خصوص اظهارداشت:قطعاتی که در این کنسرت اجرا خواهد شد، قطعات مقامی  ومحلی خراسان و کرمانجی و کردی دردستگاه دشتی است .

این نوازنده دو تارافزود:دربخش اول این اجرا قطعات بحر طویل ،گولنار،شاهسیار،فاطمه ،حسرت دیدار و قطعه آواز دو تار درمیان خوب رویان اجرا خواهد شد همچنین درپاریتیور دوم ،قطعه لو که تنظیم آن را خودم انجام داده ام و یک قطعه سلو با کمانچه ،الا ای یار ،هیوه روین دیگر قطعات این اجرا هستند .

یلدا عباسی با بیان اینکه در بخش دوم اجرا ،تک نوازی سنتور ،دونوازی دف و تنبک و دونوازی دوتار و تنبور نیز خواهیم داشت افزود:در این اجرا، نیک ناز میرقلمی(نوازنده تنبور)، نرگس محمدی(نوازنده دوتار)، مرجان راوندی(نوازنده عود)، مهزاد خردمند(نوازنده کمانچه)،مارال خلیلی(نوازنده دف و دهل)، فریده سرسنگی(نوازنده پرکاشن) و غزاله تهرانی(نوازنده سنتور)گروه را همراهی خواهند کرد.

۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۳۹
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید